Jak funguje kalendář akcí

Na webu Python.cz se nachází kalendář nadcházejících srazů, konferencí a dalších akcí české pythonní komunity. Tyto akce se oznamují též na Slacku v kanálech #calendar (při každé změně) a #announcements (týdenní souhrn).

Celý kalendář se sestavuje každý den dynamicky z různých zdrojů. Lze si jej též stáhnout ve formátu iCal.

Jak přispívat

Pravidelné akce

Pravidelné akce lze přidat přes tzv. iCal export. Ten může generovat přímo vaše webová stránka (jako v případě pyvo.cz), nebo jej lze vytáhnout z nějaké služby (Google Calendar, meetup.com).

URL exportu pak na náš web přidejte do souboru static/data/events_feeds.yml repozitáře pyvec/python.cz pomocí pull requestu. Po začlenění se akce objeví rovnou a následně se budou načítat samy každý den.

Jednorázové akce

Jednorázové akce lze přidat přes Google kalendář Czech Python Events. Do kalendáře má přístup mnoho z organizátorů existujících Python akcí. Poproste je, ať vaši akci přidají, nebo napište na info@pyvec.org. První URL z popisu události se zobrazí jako odkaz.

Jak to funguje

Sestavení kalendáře se spouští automaticky jednou denně jako akce GitHubu. Spouští se též při každém začlenění změn.

Akce z nově přidaného kalendáře se tedy stáhnou okamžitě, v případě těch přidaných do stávajících kalendářů to může trvat do druhého dne. Chcete-li to uspíšit, řekněte někomu z organizátorů, nebo napište na info@pyvec.org, ať sestavení (akci GitHubu) spustí ručně.